| Rev3rse a întrebat:

Buna tuturor, am o intrebare, doar pentru cei care doresc sa raspunda, pun aceasta intrebare doar de curiozitate sa vad ce ar alege si alti in locul meu.
Audi A4 B8, 2.0 TDI, 170 cp din 2010-2011, cu aprox 150.000--200.000 km.

SAU

Skoda Octavia III 2.0 TDI 150 Cp din 2015-2016,.noua din reprezentanta cu 0 km.

Preturile la ambele masini nu sunt cu mult diferite.
Dar sunt avantaje / dezavantaje la fiecare dintre cele 2 masini.

Ce ati alege?
Multumesc.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Chiar compari o masina noua cu una cu 200.000 km, mai ales ca sunt destul de asemanatoare fiind in acelasi grup?

| Rev3rse explică (pentru suntserios):

Nu compar, ma gandesc pe care sa o aleg laughing
Si vreau sa vad si parerile altora.
Totusi pretul difera un pic, skoda e cu un 3000-4000 euro mai mult.

| Sofer a răspuns:

Sincer sa fiu aleg skoda octavia.
Pentru ca audi e masina premium si intretinere mai scumpa.

| Rev3rse explică (pentru Sofer):

Si parerea mea, e ca totusi e altceva cand ai o masina noua..si nu e chiar asa mare diferenta intre ele.
Mersi oricum de parere.

| MJo a răspuns:

Skoda