| Mentenanta a întrebat:

Buna tuturor, am un Ford Galaxy din 2001, de azi a a innebunit, când pun mașina în mișcare bate foarte rău în partea dreaptă la roata, am descoperit că dacă apăs puțin pedala de frana nu mai bate, fapt ce m-a făcut să înțeleg că abs-ul e cu probleme. Am curățat inelul dar degeaba, până la urmă am deconectat senzorul abs din mufe, abs-ul nu mai intră, mașina rulează bine, martorii din bord se aprind, esp și abs, iar bineînțeles mașină nu mai are abs, oare să fie defect senzorul de abs?

Răspuns Câştigător
| SofiaTeodorescu a răspuns:

Am avut o problema asemanatoare cu un Ford Eco, a fost problema planetara si catalizatorul.Asta mi-au spus cei de la reprezentanta ford din Suceava.Acum ca am rezolvat problemele nu mai bate si nu mai tremura si becul s-a stins.

| Mentenanta explică (pentru SofiaTeodorescu):

Buna tuturor, defecțiunile au fost senzorul abs dreaptă și senzor unghi volan, acum funcționează normal!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

.