| Sep7en a întrebat:

Vreau sa imi iau un Audi q5 din 2011 la 16 000 de euro dar are kilometrajul 300 000 km. Cam cat m-ar mai tine motorul?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poate sa te mai tina 10 km sau inca vreo 200. 000km. Nu avem de unde sa stim cum a fost intretinuta si in ce stare e.

Dar totusi care e logica sa iti iei masina cu 300. 000km si sa mai dai si 16. 000euro pe ea?

| Sofer a răspuns:

Cam multi km pentru o masina din 2011. Iti recomand un opel suv din aceasta categorie.

| Celcareajuta a răspuns:

Motorul mult si bine daca are serivice facut corect, in schimb poti sa te astepti sa schimbi o gramada de lucruri: suspensie, cutie(daca e automata), distributie, ambreiaj etc

Daca ai 10k pusi deoparte in caz de probleme poti sa o iei linistit happy