| Beb3lushaTha a întrebat:

vreau sa ma ajute si pe mine cineva, am o problema cu masina de spalat im momentulcad trebuie sa scoata apa afara se blocheaza si scoate un " huruit" si ramane blocat la un anulit timp...

Răspuns Câştigător
| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Curata furtunul de evacuare a apei, pompa masinii de spalat si las-o sa mearga odata goala doar cu apa si Calgon.

| Beb3lushaTha explică (pentru AlecsRvaSpunePa):

am curatat si pompa si furtunul, nu este nimic infundat, am folosit la fiecare spalare calgon, dar nu am incercat sa o las sa mearga goala! crezi ca ar functiona?!

3 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Jos in partea dreapta sau stanga se deschide o usita si rasucesti un buton, acolo este filtrul si poate s-a adunat scame etc. trebuie verificat si curatat, probabil din cauza asta "huruie".

http://3.bp.blogspot.com/......50_lge.jpg

| Meeela a răspuns:

Cheama un instalator daca nu reusesti sa-i dai nici cum de cap.