| scully a întrebat:

Buna
vreau sa stiu de ce unele masini au numarul de inmatriculare rosu si scrie doar codul judetului si urmat de multe cifre?
funa

Răspuns Câştigător
| flory13 a răspuns:

Nu are inca numere. numar ul este provizoriu. inmatriculata recent

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numere de inmatriculare preovizorii

| ATHOS a răspuns:

Pentru ca sunt numere provizorii.

| PhotoIsMyLife a răspuns:

Pentru că sunt nou-nouțe, de abia le-au cumpărat, și trebuie să-și facă numărul de înmatriculare al mașinii.

| anqutsel a răspuns:

Pentru. ca`s in lizing

| Crisyy a răspuns:

Acea masina nu e inscrisa.

| ALEXANDRA1356 a răspuns:

Inseamna ca numarul este nou.
Masina respectva nu este nca inmatriculata.happy

| tudoor a răspuns:

Pai alea cu nr rosu se numesc numere proviziori si se pun pe masina atunci cin vi cu o masina din strainatare/sau ai cumparat o masina noua si vrei sa o inmatriculezi dar nu ti-au dat direct numerele alea (permanente)si le porti pe asatea

| Alin_8845 a răspuns:

Pentru ca sunt numere provizori! pentru o luna de zile!

| Gaga4u a răspuns:

Cele cu codul rosu sunt masinile noi. Exista si masini cu jud. si numerele care sunt pentru ca este platita in rate.

regis
| regis a răspuns:

MAsina este inscrisa doar temporar. Numerele rosii se dau numai pentru masini neinmatriculate in tara si nu mai mult de 3 seturi, fiecare cu o valabilitate de 30 de zile de la data eliberarii. In locul talonului se primeste o autorizatie de circulatie provizorie.