| Darky142 a întrebat:

Bună ziua, am cumpărat o masina am contract vanzare cumpărare eu as vrea sa-mi schimb buletinul in alt judet domiciliu pe contract e trecut vechiul judet domiciliu pot lua în evidenta masina cu noul buletin la primarie unde vreau să-mi schimb domiciliu sau trebuie sa merg la vechiul domiciliu și sa fac transfer, mulțumesc.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

In teorie ar trebui sa mearga sa o iei in evidenta direct acolo unde ai domiciliul in noul buletin.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa mergi la primaria unde ai noul domiciliu, pentru inscrierea in evidentele fiscale si tot in judetul respectiv vei inmatricula masina.

regis
| regis a răspuns:

Nu contează buletinul de la data contractului, ci cel de la data luarii in evidență. Mergi f
Direct la primaria de care apqrtine noul domiciliu, bineînțeles cu noua carte de identitate.