| andreipro54 a întrebat:

Buna ziua, am o intrebare, cat e o asigurare la o masina veche, o masina pana in 1600cm3, daca am varsta de 18 ani si abia am luat permisul si o pun pe numele meu? Intreb pentru ca am luat permisul insa nu am masina, si vreau sa imi fac o idee, chit ca difera preturile.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil undeva aproape de 2000 lei.

| sierra1 a răspuns:

Undeva intre 1000 și 1500, depinde de asigurator

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sunt foarte scumpe asigurarile mii de lei, mergi la asigurari auto si ei iti fac un calcul estimativ, nimeni de pe TPU nu stie ce tarife exacte au ei.

| gaminator a răspuns:

Asigurarea la varsta de 18 ani este foarte scumpa, indiferent de masina, la un motor 1.6 ai avea in jur de 2300 de lei.