| anonymous00702 a întrebat:

Am o masina, Dacia 1310 si nu mai am pornit-o de 8-9 ani
ce imi sugerati, sa o repar( cost 600-700 lei) sau sa o duc la rabla si sa-mi cumpar alta, eu vreau dor sa merg cu ea pe camp, undde am nevoie mai mare pentru muci...
dau funda!

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde ce defecte are. Daca e ok caroseria, repar-o. Ideal ar fi o remorca dupa ea, ca sa nu pui sarcina direct pe structura ei (te mai trezesti cu puntea rupta, sau caroseria).
La 'rabla' trebuie sa gasesti om dornic sa-si cumpere masina, si nu primesti prea mult (ai sanse sa astepti degeaba). Ca fier vechi, primesti maxim 300 de lei. Deci, nu merita, mai bine te descurci cu ce ai.

2 răspunsuri:
| Sellak a răspuns:

Repar-o, sunt masini bune pentru hamalit pe camp laughing Si daca se strica ceva din nou se repara usor si piese gasesti usor si ieftinwinking

| QuBBaUFC a răspuns:

Eu recomand sa o duci la rabla si sa faci rost de o dacie papuc alea sunt bune de camp chiar eu folosesc una pentru aceasta munca si imi este foarte folositoare, dar pana am facut rost de acest "papuc" am folosit una 1310 si a fost folositoare. Sper ca ti-am fost de ajutor, funda?