| Danyel1PT a întrebat:

Buna ziua, am o problema la un golf 4 1.8 turbo 2002 ..masina merge bine, cand o accelerez da smuncituri ..sonde anulate, soft schimbat, nu stiu cauza care ar fi. M-ar bate gandul pompa de benzina sa nu fie, asta o mai ramas de schimbat, pe tester nu da nimic, nici o eroare astept niste pareri, multumesc.

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Smucituri din mers = simptom de intrerupere a aprinderii. De verificat traseul la injectie/bujii de ex

| Danyel1PT explică (pentru sierra1):

Verificat pe tester bobine bujii iridium nu da rateu nici in sarcina nici la relantii

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Bujii proaste (chiar daca ai dat mult pe ele) sau raport AFR gresit (mai ales daca ai anulat sondele si ai pus soft in spatele blocului).
Pompa de benzina ar da intreruperi in sarcina prelungita. Ce am zis eu ar da intreruperi la accelerari bruste.

| Danyel1PT explică:

Verificat pe tester bobine bujii iridium nu da rateu nici in sarcina nici la relantii si injectoarele bune verificat tot

| sierra1 a răspuns (pentru Danyel1PT):

Atunci numai că e supărată rău. Pe tine?

| Danyel1PT explică (pentru sierra1):

Asa am cumparat masina cu problema asta mi-a zis omul k nu i-a dat de capat nimenii si tot schimbat asta o ramas neschimbata tot pus ok verificat cu 10 diagnoze diferite si chiar cu licenta si nimic