| Mihail_Filimon_1995 a întrebat:

Am si eu o problema, am un Ford Focus si de cateva zile pierd antigel din vas iar motorul dedesubt e umed.Ce ar trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Daca la radiator te uitasi,urmareste de unde vine apa care spui ca se prelinge,vine de sus de la conducte,sau de unde anume? Treb sa se vada, foloseste o lanterna si trebuie sa vezi. Sper sa nu vina de la imbinarea choulasa cu motor, asta ar inseamna sa se fi dus garnitura, ori sa ai blocu fisurat, asta e si mai naspa esti mancat laughing
Deci aia trebuie sa faci, sa urmaresti de unde anume se prelinge apa aia.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa duci imediat masina, intr-un service auto!

| Afrasinei_Niculae_Vily_1981 a răspuns:

Mergi la service. Sa nu fie spart radiatorul sau crapata vreo conducta de alimentare a radiatorului pe dedeaubt

| Mihail_Filimon_1995 explică (pentru Afrasinei_Niculae_Vily_1981):

La radioator m.am uitat si nu curge, se prelinge pe motor sper totusi sa nu fie asa grav oricum sper sa o duc si service zilele astea