| Costel_Iancovici_1997 a întrebat:

Bună ziua, am un cross kxd 612 pro varianta 2021 cu electromotor, ce dimensiuni rulmenti as avea nevoie? Pe janta de spate este pe 14, i-am spart acu câteva zile și as vrea sa comand, nu prea ma pricep. Cei care au kxd cunosc problema cu rulmenții pe spate, vreau sa-i pun ceva de marca sa nu mai apară problema, dau fundă.

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Dai jos rulmentul si mergi la un magazin de piese. Are pe el cod sau coduri.
Exista coduri universale de rulmenti si coduri de piese auto/moto.
In baza acelor coduri, gasesti piesa de schimb potrivita.
La rulmenti auto, marci bune ar fi FAG si SKF.