| xWeestoO a întrebat:

Bună ziua!
Am un Golf 5 plus motorizare 1.9 tdi cu 235.000 km iar cand accelerez pe loc pe la 3 mii ture scoate fum negru, e normal?

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu.
Ai amestecul prea bogat, trebuie verificata problema, incepand cu o diagnoza.
Vezi la cine faci diagnoza, prostii care citesc doar erorile nu te ajuta cu nimic. Trebuie vazute valorile in mers.

| 1997onur a răspuns:

Frica frica frica frica laughing))

| alexcarcea a răspuns:

Depinde,daca n-a mai fost accelerata de mai mult timp se curata evacuarea si scoate ceva fum.
Daca mergi cativa km mai accelerat poti sa incerci din nou sa o accelerezi pe loc sa vezi daca mai scoate fum.
Turbinanogood este doar un zugrav care da chit si vopsea in spatele blocului.Nici macar acumulator nu stie sa-si cumpere:

https://www.tpu.ro/......-nu-basme/