| razvanbecheru a întrebat:

Buna ziua, am un john deere 2140 si nu baga ulei pe retur sa vina in bidonasul de sus si nici nu ridica tirantii, mentionez ca ambele pompe sunt noi.Are ceva valve pentru deschiderea uleiului?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Da, suntem triști să auzim o asemenea veste dar tot la un service specializat ajungi!

| relian a răspuns:

Normal,nu doara pompa conteaza,acolo la ridicat tirantii,ai nu stu cate valve,deci ar putea fi defecta acea piese,nu mais tiu cum se numeste,parca distribuitor hidraulic, la ala ajunge uleiul, ala are ceva pistonase, sertarase, care lasa sa treaca uleiul si sa urce, sa coboare tirantii sa-i tina in neutru etc.

| razvanbecheru explică (pentru relian):

Lasa-mi un numar de telefon sati trimit o poza sa vezi daca este aia.

| relian a răspuns (pentru razvanbecheru):

Distribuitorul hidraulic este ala din cabina, deci linga scaunul soferului, acolo ai o maneta sau mai multe fctie de ce tractor este.Eu nu-s in RO, ce nr sa iti las, locuiesc in state.Dar stiu ca am avut tractor, bine ca am si invatat la scoala, asta inainte dea avea tractor.Pe net nu rezolvi, oricum trebuie sa il repare cineva care se pricepe.

| lpavel a răspuns:

Serios? pai am si eu hank her, are de toate, aaa si mentionez ca e 2141, nu stiu daca are pompe, tu ce crezi are? laughing

PS: asa intrebare asa raspuns!

| Gheorghe123vieru a răspuns:

Buna ziua. Am un tractor john deere 2140. Nu baga ulei pe retur in bidonasul de sus, nu vireaza, nu salta, are pompele schimbate noi. Va rog sa ma ajuti cu un sfat, o parere. Va multumesc.