| Saghin_Ionel_1998 a întrebat:

Am un opel vectra A an 1994 si de un timp nu prea trage motoru si cand ii la relantiv tot se ineaca da sa moara,de multe ori in general moare motorul, dar am observat ca de la carburator acolo pe langa injector curge benzina cand dau sa pornesc (picura).Ce ar putea sa fie de vina?

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Vezi de ce curge pe langa, si rezolva.
Cumpara si un spray de carburatoare cand umbli acolo, si curata bine.
Probabil din cauza scurgerii moare la relanti, ca ii ajunge prea multa benzina.

| Saghin_Ionel_1998 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Bine trebuie sa ma uit mai atent si sa vad de ce scapa benzina. Multumesc!