| 000000643682 a întrebat:

Buna ziua! Am venit in Germania de 2 luni, de o luna am reședința(chirie pe numele meu) aici in Germania. Eu m-am înscris la școala de șoferi in România, am auzit de la alții ca nu mai pot sa dau examenele in România după 6 luni. Pe internet nu am găsit nimic, de acea vin cu întrebarea asta la voi, poate știe cineva oficial, sau a avut vreo situație ca și a mea. Multumesc

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este adevarat ce-ai auzit.
Examinarea pentru obtinerea permisului de conducere se poate sustine in judetul de domiciliu sau de resedinta (flotant) din Romania.
Daca in cartea de identitate ai domiciliul in Romania atunci poti sustine examinarea aici.

| darrio2007 a răspuns:

Daca stiai ca pleci in Germania de ce te-ai mai inscris la scoala de soferi din Romania? Cand trebuie sa dai examenul, vii in Romania si il dai. Sala si traseul.

| Frank51 a răspuns:

Hai că nici nu e logic că n-are nici cea mai mică legătură...

| Anonimulantisocial17 a răspuns:

Le dai si gata nu prea e in neinregula dar nu zice nimeni nimic