| alexandra361 a întrebat:

Bună ziua! Aș avea o întrebare. Se poate face școala de șoferi în Austria dacă nu știi limba? Este posibil să o poți face în limba engleză sau română? Am cautat peste tot, și nu găsesc absolut nimic sad
Sper că mă poate ajuta cineva!

Răspuns Câştigător
| AndreeaDeea221998 a răspuns:

Cu siguranță poți sa dai de permis în Austria! Fosta mea prietena acolo a dat deoarece în concediu nu avea suficient timp sa înceapă școala în România! Ea a dat în limba română fără nici un fel de problema. Deci, bafta cu școala!

| alexandra361 explică (pentru AndreeaDeea221998):

Mulțumesc frumos! Mă simt mult mai bine acum. Îți doresc un an nou fericit și multă sănătate!

| AndreeaDeea221998 a răspuns (pentru alexandra361):

Ma bucur ca te-am putut ajuta! Un an nou fericit, sănătate și fericire îți doresc! Mult succes cu școala și drumuri bune fără evenimente neplăcute!

| Zamu a răspuns (pentru AndreeaDeea221998):

Imi puteti da si mie o adresa unde se poate face scoala de soferi in limba romana? Multumesc

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Dar cu engleza cum stai?

| alexandra361 explică (pentru darrio2007):

Este limba mea nativă, doar că nu știu dacă se poate face în engleză sau dacă trebuie strict în germană

| darrio2007 a răspuns (pentru alexandra361):

Nativă? Pai nu esti romancă? Daca nu locuiesti sau nu intentionezi sa locuiesti cel putin 185 de zile in Austria si sa ai un domiciliu, nu poti da de permis. Se poate da in engleza.

| Werrich a răspuns:

Da, poți in limba romana dacă îți plătești un translator.

| biancaurninisann a răspuns:

Te rog sa îmi spui dacă ai reușit și cum ai făcut te rog.