| vreausastiumaimulte a întrebat:

astazi ieseam din parcare cu masina mea si efectuand manevra de mers inapoi am intrat intr-o masina parcata. Dupa acest incident am parcat masina si am asteptat 5 minute sa vad daca apare posesorul acesteia insa acesta nu s-a mai ivit. Aparent masina persoanei pe care am lovit-o nu a fost zgariata (m-am uitat in repetate randuri ca sa ma asigur) si intrucat trebuia sa ajung undeva am lasat un biletel cu numarul meu pe parbrizul masinii accidentate in caz ca posesorul observa poate ce eu am ratat. In caz ca nu sunt sunat ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nici masina ta nu are urme vizibile de la lovire si proprietarul masinii lovite nu te suna atunci nu trebuie sa faci nimic.
Daca masina ta este vizibil lovita trebuie sa anunti politia si sa obtii o dovada de reparatie.

| vreausastiumaimulte explică (pentru Ioandelasal):

Ok, multumesc mult pentru raspuns!

1 răspuns: