| Valisson a întrebat:

Bună ziua, astăzi pe data de 03.06. 2020 soția mea a fost declarată admis la proba practică a examenului auto, i s-a comunicat că o să-i ajungă permisul prin poșta. Întrebarea mea este, în cât timp va ajunge și dacă din data de mâine va putea conduce chiar dacă nu i-a ajuns? Vă mulțumesc frumos.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poate sa conduca, in 5 - 10 zile lucratoare ajunge

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ajunge in cateva zile, nu nu poate conduce decat daca isi asuma amenda pentru lipsa de documente... sau mai rau daca nu e in baza de date dosarul penal pentru conducere fara permis

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Va primi permisul in cca 7-10 zile. Daca o sa conduca fara sa-l aiba va comite o contraventie, neputand prezenta permisul daca este oprita, asa ca sa astepte sa-l primeasca, nu are mult de asteptat.

| Violleta2022 a răspuns:

Fara permisul in mana, nu poate sofa!
Sa aiba rabdare 1 saptamana, pana il primeste si va putea conduce din momentul cand are permisul in mana, altfel este ilegal.

| Sofer a răspuns:

Pana ii vine permisul poate conduce dacă are acea dovada înlocuitoare pana ii vine permisul. Dacă nu are nu o sa poată conduce pana nu ii vine permisul.