| Alexluchi20 a întrebat:

Buna ziua, bunicii mei au un golf 4 din 1998.Cam câți ani o sa mai poate meargă un golf bine dacă bunicii mei o întrețin bine, schimba piese etcetera?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca sunt dacii din '65 care încă rezista, o să reziste și golful încă 30ani daca e ingrijit

| sierra1 a răspuns:

Cu atenție și grijă, incă pe cât are acum!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Atat timp cat nu apar restrictii pe norme de poluare, vor putea circula peste tot in Romania. Daca apar restrictii, nu prea vor putea intra in centrele oraselor mari.
Dpdv tehnic, mecanica de la Golf 4 se poate intretine relativ usor, piese sunt din abundenta. Problema este sa nu dea rugina in ea, ca atunci poti sa o cam arunci.
Eu le recomand tuturor, inclusiv proprietarilor de masini noi, sa vina la mine pentru o spalare cu presiune pe dedesubt, apoi o ceruire completa, prin praguri, lonjeroane, semi-aripi, pe podeaua exterioara si prin colturile mai ascunse, de sub masina. In felul asta nu mai intra rugina.
Alt pas important este sa fie spalata masina periodic dedesubt, de noroi si sare, mai ales pe timp de iarna.

Răspuns utilizator avertizat
| helpforyou a răspuns:

Va merge multi ani daca nu merg decat in oras la sfarsit de saptamana.

| Fieraru23 a răspuns:

Daca vrei sa-l conduci, o sa intrii in unul cu vechiutura aia, mai bine ia-ti ceva din 2008 pe acolo