| Miha113Qq1 a întrebat:

Bună ziua! Cardul tahograf ce face după ce ai luat atestatul cpi?

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cardul ala se baga in tahograf, pentru a-ti inregistra timpul de conducere, precum si vitezele de deplasare.
Cei de la ISCTR (sau ce autoritate te opreste, in caz ca iesi din tara) se vor uita in memoria lui, ca sa vada daca ai respectat timpul de odihna, precum si daca ai mers cu viteza legala.
Vezi ca sunt multe vloguri de camionagii pe Youtube, urmareste cativa soferi (mai rasariti, nu Adriana cu rochita) si vei afla mai multe despre domeniu.

| Miha113Qq1 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Acum am văzut ca am scris greșit * voiam să întreb dacă cardul tahograf se face după ce ai luat atestatul cpi