| BeBeRHv a întrebat:

Buna ziua
Cum as putea sa deblochez casetofonul dupa un ford break 2008?
Asa am cumparat masina cu casetofonul blocat
Scrie pe el " locked"
Nu pot sa apas nimic imi apare doar locked
Am scos borna, casetofonul tot deconectat din mufe si degeaba ramane acelasi mesaj cu locked
ce pot face?
Multumesc

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In mod normal, vanzatorul trebuia sa-ti dea acel cod impreuna cu actele si cheile masinii.
Acum ai 3 solutii:
1. ceri codul de la vanzator
2. apelezi la o reprezentanta Ford pentru a primi codul (pe baza actelor masinii si codul de pe "xasetofon"
3. apelezii la un specialist care iti decodeaza aparatul

| mihai69 a răspuns:

Doar la reprezentanță ți-l poate debloca.

| Juanyto_Ionut_1986 a răspuns:

Aruncal la gunoi si ia-ti alt casetofon de masina cunosc fenomenul e singura solutie