| Gabi0012 a întrebat:

Bună ziua, de unde îmi pot achiziționa un autoturism in rate, dar nu am 3 luni vechime pe cartea de munca ...este vreun parc auto care oferă cu contracte mai noi?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poti lua bani de la familie sau de la un prieten bun, intelegandu-te cu ei sa-ti vanda masina, sau sa-ti de bani cu imprumut si tu-i platesti inapoi lunar, asa cum ai plati la o banca.

Din pacate, nicio o banca din lume nu acorda credite (imprumuturi bancare), daca nu ai 12 luni muncite si nu ai contract permanent de munca, fiindca nu poti dovedi ca ai venituri sa platesti ratele bancare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Creditele le da o instituție bancară, nu un parc auto. Și toți cam au acesta condiție.