| Mateishen a întrebat:

Buna ziua.

Doar mașinile electrice și hibride înmatriculate în București pot parca gratuit pe locurile de parcare publice cu plată? Cele inmatriculate in alte judete sau in alte tarinu sunt scutite de plata chiar daca locuiesc legal, au job stabil si sunt platitori de taxe?

Sun la Compania Municipala Parking Bucuresti insa nu raspunde nimeni ca de obiceihappy

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Unii mai au vacanta si azi a doua zi de Paște, incearca maine sa suni.

| mihai69 a răspuns:

Ca să poți parca mașina gratuit pe locurile "albastre" (cu plată) din București trebuie să ai lipit pe parbriz un abțibild obținut de la Primărie, serviciul parcări. Nu ajunge că ai număr verde sau că scrie pe mașină că e electrică.