| RobY_3853 a întrebat:

Buna ziua
Doresc sa achizionez o masina, dar nu stiu care.
Ori FORD MONDEO AN 98-99, ORI FIAT MAREA AN TOT 98, 99.

Care sa-mi iau si de ce MULTUMESC FRUMOS

5 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Fiat-urile nu sunt fiabile deloc, eu îți recomand fordul.

Răspuns utilizator avertizat
| BigJon a răspuns:

Nu lua Fiat, un prieten de al meu a cumparat acum 2 luni un Fiat Punto din 2002, totul arata impecabil, numai ca a bagat pana acum peste 2.000 de lei in el si tot are defecte...scurgere ulei, luminile nu fac contact, etc...Deci mai bine alegi Fordul daca vrei o masina mai fiabila.
Sper ca te-am putu ajuta.

| adelynx a răspuns:

Fordul. deoarece e mult mai rezistent iar fiatul mi se pare o tampeie. deci ford acum depinde si de tine succes

| hubba1234 a răspuns:

Cum zic baietii de mai sus. Fiat-urile unt foarte proaste la motorizare.