| marianchelu a întrebat:

Buna ziua, dragi prieteni! As dori si eu sa aflu cum fac sa trec traseul pentru carnetul de soferi. Mereu ma cuprind emotile, nu pot sa gandesc limpede si nu execut manevrele corect. De exemplu: nu dau prioritate in trafic, nu sunt atent la trecerile de pietoni si imi pune politistul frana, fac parcarile si mersul cu spatele stramb. Pe scurt nu pot sa ma concentrez ca lumea. Doresc sugestii. Dau funda!

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La 57 de ani si obsedat de mas-tur-bare, eu spun sa nu-ti mai iei nici un carnet de conducere, ca nu-ti mai trebuie tie, acum in prag de pensionare.

Postez aici declaratia ta de mai devreme, pentru relevanta varstei:

"acum 5 ore | marianchelu a întrebat:
Salut! Am 57 de ani si ma mas-turbez in fiecare zi."

https://www.tpu.ro/......fac-ca-sa/

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mai fa ore de condus suplimentare

| adryang78 a răspuns:

Dacă știi că ai probleme de concentrare, de ce insiști să iei permisul? Ca să ce? Dacă tu nu te simți confortabil la volan, în condiții de siguranță - adică dublă comandă și o persoană în dreapta care să evite un eventual accident - cam ce crezi că s-ar întâmpla dacă iei permisul și ieși în trafic? Cât va dura până o să ai un om pe conștiință?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salutare, cred că contează foarte mult şi cine este examinatorul. În cazul meu am avut noroc să nimeresc la o doamnă poliţistă care era chiar foarte calmă şi nu m-a stresat deloc. Mi-a atras atenţia la ce am greşit, dar din nou, nu eram deloc stresat. Am luat carnetul până la urmă happy În cazul tău nu-mi dau seama dacă emotivitatea este una dintre probleme. În orice caz, dacă nu te simţi stăpân pe tine, îţi recomand să mai iei câteva ore de condus. Îţi zic sincer că şi eu am greşit de multe ori în timpul şedinţelor de condus în special la trecerile de pietoni. Dar pentru aia tot am luat carnetul.

Răspuns utilizator avertizat
| Davyd2001 a răspuns:

Mai cumpără câteva ore de condus înaintea examenului si dacă tot nu te bazezi pe tine ar mai exista o variantă și cred că ți ai dat seama la ce mă refer.