| hmm134025 a întrebat:

Bună ziua, eu am promovat examenul auto pe 16 iulie și tot nu mi-a venit permisul. Acum o săptămână a venit postasul cu niște facturi dar fără permis. Cam când o sa vina? Mulțumesc

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cam trebuie sa vina de atunci
ar trebui sa verifici fie la posta fie la directia de permise poate e acolo

| hmm134025 explică (pentru suntserios):

M am dus acum câteva zile la poștă, doamnele au zis că nu e treaba lor să le trimită :o

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Esti sigur ca ai luat si traseul auto?
ca permisul vine in maxim 7 zile dupa ce iei traseul.

| hmm134025 explică (pentru Violleta2022):

Din moment ce am spus că am și promovat.

| suntserios a răspuns (pentru hmm134025):

Laso pe Violetta, ea foarte rar intelege ce citeste.

| Violleta2022 a răspuns (pentru hmm134025):

Atunci cum se explica ca nici pana azi nu ai primit inca permisul?
Eu zic sa mergi sa intrebi la Politie, ca ceva nu-i in regula acolo, ori cu permisul ori cu "promovatul".

| hmm134025 explică (pentru Violleta2022):

Din moment ce am foaia primita cu "Admis" și semnată, sunt destul de sigură că am promovat, nu-s atât de bătută în cap?

| Violleta2022 a răspuns (pentru hmm134025):

Atunci mergi la Politie si vezi ce se intampla, fiindca nu-i normal a nu-ti fi trimis permisul.
Legea spune ca-n maxim 7 zile trebuie sa-l primesti acasa, sau sa primesti instiintare de la posta sa-l ridici (daca nu te-au gasit ei acasa).