| ojica99 a întrebat:

Ieri cineva mi-a intrat in aripa din spate a mașinii dar superficial, doar cât sa îmi zgarie puțin masina. Nu am luat asigurarea dar însă mi-a lăsat un număr de telefon. Astăzi când am fost sa o repar am sunat la numărul respectiv și îmi intra căsuța.Pot sa merg la politie sau sa fac ceva?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă n-au trecut 24 de ore, grăbește-te!

| gheorghe699 a răspuns:

Poti merge la politie,daca ai numarul masinii vinovate, daca il ai sigur poti rezolva,;; il vor cita, amenda vsi procedura devine mai simpla, cu act de la politie la asigurator, decat amiabil.

| ojica99 explică (pentru gheorghe699):

Și dacă au trecit 24 de ore?

| gheorghe699 a răspuns (pentru ojica99):

Nu se intampla nimic. poti merge, tu ai avut incredere in respectivul, nu cred ca este specificat undeva timpul, si apoi omul a refuzat ..amiabil.,nu aveai de unde sa stii.

| suntserios a răspuns (pentru gheorghe699):

Cum sa nu fie specificat timpul. E specificat și destul de clar chiar în codul rutier. Nu mai comentați frate dacă nu sunteți pe subiect.

| suntserios a răspuns (pentru ojica99):

Având în vedere ca ai permis nu e cazul sa știi ce se întâmplă dacă nu declari accidentul în 24 ore?