| Jorjik a întrebat:

Bună ziua, pe 7.09. 2024 am depășit 4 camioane între Podu Iloaiei și letcani ne știind ca e radar m-a luat cu 142km/h, pan aici e OK asta este, dar faza nasoală este ca, domnul polițist de mă oprit mi-a reținut permisul pe 120zile și nu am drept de circulație 15zile, a zis ca nu am drept, este corect? Și când l am întrebat dacă pot să scad timpul dând testul acela a zis același lucru, ca nu am drept? Are dreptate sau?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu ai drept de circulatie 120de zile, odata ce ti-a fost suspendat permisul.
Sincer, legea asta este prea blanda pentru cei ca tine, fiindca esti un adevarat pericol pe sosea, avand o mare doza de inconstienta.
Ma rog, 3 luni de zile fara permis iti vor fi (sper) invatare de minte sa nu mai depasesti niciodata viteza legala.

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ar incălca legea daca ar fi altfel.

| mihai69 a răspuns:

Polițistul are întotdeauna dreptate!

| Cipi1212 a răspuns:

Ce test?

| ninuku a răspuns:

Da are dreptate, ti se suspenda permisul pe 4 luni fara drept de a mai conduce in aceasta perioada deci nu se elibereaza dovada de circulatie fara permis, trebuie sa chemi un prieten cu permis ca sa iti aduca masina acasa.

| popapopica a răspuns:

Intrebarea buna este daca daca a fost corect sa depasesti 4 camioane pe un drum stiut ca fiind cu risc marede accidente. In plus, si cu 142 km/h in zona cu multe sate.
Deci, romanul stie doar de frica. Nu ai stiut ca acolo este radar, altfel respectai legea.
Tu realizezi ca esti un pericol pe sosele? Vrei drept de conducere in continuare?
Legea e prea blanda pentru specimene ca tine.
Daca o citeai, chiar fara studiu aprofundat, stiai ca politistul are dreptate in ce ti-a zis.

| Jorjik explică (pentru popapopica):

Mă grăbeam, era o urgență normal nu circul cu această viteză, este prima dată! Mulțumesc pentru morală.

| Bula a răspuns (pentru Jorjik):

Daca este urgenta, atunci porneste mai repede.
Cu viteza mare graba este doar spre Rai.

| kalasnicov22 a răspuns:

7 numar magic.