| JustMeDeea2019 a întrebat:

Bună ziua știe cineva cât m-ar costa recondiționarea Turbosuflantei unui Logan Renault 1.5? Prețul aproximativ

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Preturile pentru reconditionarea unei turbine incep de pe la 1000 de lei.
A ta cred ca e cu geometrie variabila, deci probabil o sa te ajunga pe la 1500-2000 de lei.
Depinde de atelier, si de piesele pe care le foloseste.
Cauta pe Google sau Facebook "reconditionari turbine" in apropierea ta, suna-i si cere-le un pret. Pentru ei e cam aceeasi treaba, si acelasi pret, indiferent daca turbina are doar joc, sau e spart axul, pale rupte, etc. Ei pun ax si pale noi, de regula aftermarket.

| JustMeDeea2019 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Multumesc mult am cumparat una reconditionata la 850 de lei merge destul de bine si sper sa mearga bine de-acum incolo happy

3 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

800 lei.
Cu 1600 o iei noua originala kkk dela Turbocenter Brasov.
http://avdturbo.ro/......-0033/516/

| LUCIAN2323 a răspuns:

Buna ziua,
Pentru orice detalii legat de reconditionarea turbinei, apelati la RObineC.
www.robnec.ro