| JackTh3Ripper a întrebat:

Buna ziua TPU, as vrea sa stiu exista un atelier auto unde se repara motoare de mazda rx8 in Romania daca stiti, imi lasati cateva denumiri sau daca cunoasteti pe cineva, as vrea sa imi iau un rx8 luna aceasta si oriunde am intrebat imi ziceau ca doar in Ungaria se gaseste cel mai aproape.

Răspuns Câştigător
| romeo78 a răspuns:

Un răspuns corect sau o reprezentanță Mazda în România. Mazda RX8 este un autoturism rar în România datorită motorului avut, Wankel.
E unicul motor termic prezent în România, care nu poate fi reparat în fața blocului și de orice mecanic!
https://ro.wikipedia.org/wiki/Motor_Wankel

2 răspunsuri:
| JackTh3Ripper explică:

Multumesc pentru raspuns am sa incerc la reprezentanta, sper sa fie totul bine cu motorul o zi buna va doresc