| crzmax72 a întrebat:

Buna ziua TPU!
De ce îmi cârâie când introduc schimbătorul in marșarier? Dar nu tot timpul, am un golf 4, și nu știu de ce nu îmi intră tot timpul fara sa cârâie, că mă gândesc că nu este normal.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Ai o dereglare /uzura la schimbatorul de viteza.
Du-ti masina la un service autorizat pentru verificare!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și la mine la Bora cârâie.n-are nimic boss

| crzmax72 explică:

Când introduc încet nu cârâie deloc, doar daca puțin mai repede.

| Angelescu1 a răspuns:

Daca bagi marsariei fara ca roata sa fie oprita in loc o sa caraie pentru ca pe marsariei nu ai sincron la fel ca la celelalte viteze. Sau mai e o varianta, posibil sa te lase ambreiajul