| Mircea_Petra_1989 a întrebat:

va rog sa ma ajutati si pe mine cu un raspuns, cine se pricepe la masinile inmatriculate pe Bulgaria, am masina pe Bulgaria daca ITP-ul il am in Romania pot iesi cu ea din tara?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu-i adevarat.
Ambele tari, Romania si Bulgaria, suntem in UE si se aplica cam aceleasi reguli pentru iesirea in strainatate cu masina.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ITP este in termenul de valabilitate sigur ca poti iesi.

| Mircea_Petra_1989 explică (pentru Ioandelasal):

Mai am un opel si am interesat cat e sal inscriu pe Bulgaria.iar dn care se ocupa cu asa ceva mi-a zis ca dacaa am rar pe Romania si masina pe Bulgaria nu pot sa ies din tara cu ea ..pt ca eu i-am zis ca deja am rar facut la noi in tara la ea ..eu i-am spus ca de la cine am luat masina pe Bulgaria mi-a dat niste chesti sa le lipesc pe parbriz in caz ca vreau sa ies din tara ..si el mia ras exacvt asa. draga doamna ma ocup de 6 ani de masini pe Bulgaria va spun eu sigur ca nu se poate iesi.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Mircea_Petra_1989):

Nu-i adevarat.
Ambele tari, Romania si Bulgaria, suntem in UE si se aplica cam aceleasi reguli pentru iesirea in strainatate cu masina.