| andyarx a întrebat:

Bună ziua, vin și eu cu o problemă la o skoda superb 2, 2.0 tdi 140cp 2009. A stat o noapte cu geamurile din față pe jumătate deschise și a plouat cateva ore. Nu mai merge inchiderea centralizată, nici geamurile nu mai pot să le inchid. Straniu este că nici nu mai pornește, se aprinde bordul. totul normal si cand invart cheia nimic. Am verificat sigurantele, am scos borna de la baterie si nu s-a schimbat nimic. Aveți vreo idee de ce nu vrea să pornească? Abia săptămâna viitoare poate veni electricianul, vreau măcar să pot ajunge cu ea la service. Zi frumoasă.

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da-i curent din alta masina, sau incarca bateria cu un incarcator.
Becurile din bord au nevoie de putin curent, insa motorul are nevoie de putere mare, ca sa porneasca.
Inchiderea si geamurile sunt comandate de modulul confort, care ori s-a stricat, ori nu functioneaza nici el sub 11v.

| Yaesmin a răspuns:

Voiai atmosferă de Dubai.