| ayanaaaa a întrebat:

Bunaaaa,

Am un Audi S5 Sportback TFSI 2019, iar evacuarea stock e cam cuminte pentru o masina de 400 de cai, cu toate ca i-am scos intermediara si i-am facut stage 1. Ma gandesc sa ii pun o evacuare valvetronic si am 2 variante care ma tenteaza : Armytrix si Milltek. Daca mai exista vreun posesor de S5 sau care si-a pus una dintre cele 2 evacuari pe orice masina, care ati prefera-o? Inclin spre Armytrix, dar si cea Milltek suna bine din ce am vazut pe Youtube

https://www.armytrix.com/product/audi-s5-b9

https://milltekshop.com/......-ssxau701/

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

In 2013 mi s-a rupt teava de pe toba finala si am inlocuit-o cu una de 70-80mm si 30cm lungime, a fost cea mai misto evacuare de pe locul meu de parcare.
Recomand, treceam si ITP-ul cu ea. Se auzea doar in accelerare.

| ayanaaaa explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Mersi de sfat, dar eu vreau o evacuare full, in special pentru valvetronic. Iubitul meu are teava de la finala schimbata cu ceva asemanator cu ce ai spus tu pe un M4 F82 2018. Suna destul de bine, dar faptul ca nu poti controla valvele e un mare dezavantaj, totusi as vrea sa raman cu talonul in portofel laughing Mai ales ca imi place sa ies seara si uneori mai stau controale de la CTT si RAR in Victoriei

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru ayanaaaa):

Controalele RAR te rezolva si daca ai valve, pentru ca iti ridica masina si observa improvizatia.

| KovacsB a răspuns:

Cand ti-ai facut ultima data un test auditiv?