| Alexandru250201 a întrebat:

Cam care ar fi un pret corect pentru un Bmw e46 Coupe facelift 2.0d?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cel din fabrică.

| sierra1 a răspuns:

Fă o medie la ce găsești pe olx, scazi vreo 30% și cam ăla ar fi

| Alexandru250201 explică (pentru sierra1):

Pai gasesti si pe la 5000€ dar si pe la 3500€, acum n as vrea nici sa fie cea mai scumpa ca poate e prea evaluata da nici cea mai ieftina ca are probleme ascunse sau e janghina

| sierra1 a răspuns (pentru Alexandru250201):

~un pret corect pentru un Bmw e46~

mai trebuie stiute: an, km, aspect, funcționare, acte, opționale ...plus coeficientul de noroc

| Alexandru250201 explică (pentru sierra1):

Ma gandesc ca un 4000, 4000 si un pic e un pret corect

| GeorgeCazan a răspuns:

Preț corect nu există la astfel de cazane. Cei pe care ii cunosc și au în dotare BMW la mana a 2-a (-10-a), se declara "pasionați", când le mai atrag atenția câți bani băga aiurea în ele.
Așa că dacă ești pasionat, nu ar trebui să întrebi de preț.

Ca idee dacă vrei o mașină rulată și nu te pricepi, mergi sa vezi mașina cu cineva care se pricepe, că se dau foarte ușor tepe. Chiar și așa nu există garanții.
Știu pe unu care asta face de ani de zile, fără jenă, fără scrupule. Contează foarte mult cum se face prima interacțiune între tine și cel care ard mașina. Cel care vinde își va da seama cu cine discută și își va promova mașină că atare.