| ΔH a întrebat:

Cam cat costa vopsirea unei masini?
Caut pe internet, dar niciunde nu scrie tarifele?
Stiu ca pretul variaza in functie de marimea masini.
Este vorba de-un Fiat Tipo, da dimensiuni este cam cat Golf 4.
Aveti idee cat costa cu aproximatie o vopsea noua?

Merci.

9 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Intr-adevar, in cazul vopsirii pregatirea este mai costisitoare decat vopsitul efectiv.
Vopsirea unei masini fara probleme majore (avarii), intr-un service serios, cu vopsele de calitate, pleaca de pe la 600 de euro. In schimb cea mai scumpa oferta care mi s-a facut chiar mie a fost de 1800 euro+TVA.
Un vecin care face asta acasa, intr-un fel de garaj din spatele casei, tot insista sa merg la el, garantandu-mi ca nu ajung la 300 de euro.

| roxana_6765 a răspuns:

Da interesata intrebare, doar ca nu ati mentionat si tipul vopseleihappysau doriti un pret estimativ pentru. toata masina!(asta cel mai ieftin va duce in 300£)... O ZI BUNA

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebare pusa gresit.
Pretul difera. Depinde in ce stare este masina, ce alte lucrari pregatitoare trebuie facute, demontat, montat, vopsit, tip de vopsea ...eheeee, sint o multime de operatiuni. Daca te referi la un simplu spoit?
O vopsitorie ca la carte poate costa spre 1000E!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pretul nu variaza in functie de marimea masini Se lucreaza dupa un tarif pe ora in functie de servisuri ora de luru variaza de la 40 lei la 1500 lei deci un vopsit poate costa in jur de 15 milioane lei dar se mai poate negocia in functie de cit de mult chit intra pentru a o vopsii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sint vopsitor auto nu poti sa zici un pret fix la un vopsit conplect depinde cit este de lucru, pentru ca nu se vop, la piesa se vop conplect si ar trebui sa se mai lase din pret dar cam in jur de :600 -700 de Euro in tmisoara cam astea sint preturile...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am vopsit o mazda 323f si am dat 850e

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel care a vopsit mazada 323f te rog mult zi-mi si mie unde caci am si eu o asa mazda din97 si vreau sa revopsesc plz raspuns