| PumpkinDoll a întrebat:

Cand merg cu a 3-a, nu mai e nevoie sa apas ambreiajul ca sa pun frana?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde cat de tare incetinesti...

| Mondiala a răspuns:

Eu fiind incepatoare apas ambreaj/frana ca sa opresc si doar frana ca sa incetinesc.

| PumpkinDoll explică (pentru Mondiala):

Deci daca opresti masina in loc, ca sa fie nevoie sa bagi iar treapa intai, apesi si ambreajul....ca sa incetinesti, de exemplu la o curba cand faci dreapta, incetinesti cu frana fara ambreaj?

| Mondiala a răspuns (pentru PumpkinDoll):

Depinde ce viteza ai ca daca ai o viteza prea mica e posibil sati moara motorul daca apesi doar frana.