| Andrei199114 a întrebat:

Cand sunt cu masina oprita si apas ambreajul se aude un clanc de la ce poate fii?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Arcul care iti readuce pedala la loc.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Se aude cum cupleaza rulmentul pe placa. Poate fi un defect poate nu. Posibil furca rupta, rulment gripat, placa defecta etc.

| Andrei199114 explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Si este ceva grav?

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Andrei199114):

Nu pot spune prin telepatie, trebuie sa-l ascult si sa verific macar reglajul, poate fi doar dereglat. Unele fiare pot fi mai zgomotoase uneori la angrenare fara sa aiba defecte majore. Deci ai nevoie de un mecanic. Important ar fi sa stii macar cati km are acest ambreiaj si daca si-a cam facut norma decat sa ramai in drum mai bine te apuci de el sa-l schimbi. In functie de tipul masinii si piesele care le are ( poate a mai fost schimbat ) se cam stie cat merge si nu merita sa storci din el ultimele semne de viata pentru singurul avantaj care il poti avea e sa ramai in drum. Mai ales ca iarna solicita mai mult masina din toate incheieturile si o depanare din camp nu prea e comica acum.