| Ashura a întrebat:

Care din aceste fire este masa si care este/sunt firele de pozitie?(masina este un golf 4 2001).
https://imgur.com/a/ZdwRW - poze cu firele

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Maro e masa
Gri cu albastru este pozitia (iluminarea).

1 răspuns:
| Lucian_Ciuchi_1991 a răspuns:

Te duci frumos iti cumperi o lampa 12/24 si apoi te apuci de cautat e cel mai simplu si corect... firele pot fi intr-o anumite chestie dar daca a mai fost un neica reparator. exista posibilitatea sa fi schimbat culorile. iar ca si idee e posibil ca cele albe sa fie masa=minus iar maro rosu pozitile. sau poate fi maro=masa. si restul pozitie. acest lucru trebuie verificat s-au gasit in cartea masini din cate stiu. si depinde ce vrei sa faci acolo