| anonim_4396 a întrebat:

Care e cea mai buna benzina?

7 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

@anna_fun_steaua: rezervorul masinii nu este etalon pentru volum. In general rezervoarele sunt mai mari decat in documente, iar cele noi au in plus si asa numita "rezerva" de 10l. Daca spui Petrom trebuie sa spui neaparat si OMV si PetromV, sunt aceleasi produse vandute sub alte denumiri comerciale.
Vechimea statiei nu conteaza foarte mult, sorbul nu este pe fundul rezervorului, unde se decanteaza impuritatile (inclusiv apa). Poate daca ai cumva ghinionul sa alimentezi in timp ce se descarca cisterna, desi nici atunci nu cred sa fie probleme.
Si inca ceva - multe benzinarii cumpara benzine tot de la Petrom, si nu ma refer doar la firmele mici.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Fara plumb...

| Annitu a răspuns:

O parere scurta:benzina de la Shell-cineva avea masurat de la 0, in rezervor 38 l, capacitate maxima 45... i-au pus 10 l, si inca mai era loc... s-a uitat ca vitzelul la ei... A crezut ca a consumat masina... Fraier afost...

Cea mai buna benzina a fost si este de la MOL, si la Petrom - statie noua... Cat o sa tina, nu stiu...

Aaaa si la Rompetrol merge, dar e plina de aditiv...

| Nastia a răspuns:

Incearca omv carerra 95 sau efixu de la rompetrol se consuma mai greu si arde mai bine.de la petrom si si lukoil parca ar fi apa kioara.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Alto 101

| sipunebunu a răspuns:

Kerosen-u ii cea mai buna benzina laughing are si o ardere foarte mare ...deci daca iti iei 7 litri de la petrom si bagi 1 litru de kerosen... dupa aia poti sa opresti din contact ca motorul tot merge laughing

| simmonco a răspuns:

Cea gratuita?!?