| ancantata a întrebat:

Care e diferenta dintre farurile normale si cele de tip  proiectoare?

6 răspunsuri:
| Ben. a răspuns:

Farurile normale folosesc pentru a lumina strada fara a deranja partenerii de trafic.proiectoarele nu se pot regla ca si farurile si au lumina focalizata intr-un fascicul mult mai ingust.

| giulya85 a răspuns:

cele de tip  proiectoare au lumina mai puternica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Farurile proiectoare sunt folosite în condiții de ploaie nocturnă, ceață, ninsoare abundentă, fum, viscol.
Farurile normale au o lumină mai slabă.
Pa, pa.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Proiectoarele au lumina mai puternica.

| Oprea a răspuns:

Farurile normale folosesc o oglinda pentru a delimita perimetrul de actiune a razelor de lumina iar farurile tip "proiectoare" sunt acele faruri cu lupa(la asta cred ca te referi) care bineinteles se folosesc de o lupa pentru a "imparti" lumina pe carosabil.

| smooth a răspuns:

Nu exista faruri normale si tip proiectoare! proiectoarele sunt acele lumini de pe bara fata! se mai numesc proiectoare de ceata