| paulp a întrebat:

Care e diferenta dintre proiectoare si faruri?

3 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Proiectoarele sunt doar pentru un plus de lumina atunci cand te deplasezi pe ceata, farurile ocupanduse de restul, si uneori au si rolul proiectoarelor.
Proiectoarele bat mai aproape dar cu o intensitate mai ridicata, si adesea bat putin si in lateral fata de faruri.

| DEADEND a răspuns:

Proiectoarele sunt mult mai puternice decat farurile.

| DanielCibu a răspuns:

Farurile sunt chiar unde incepe capota masinii(in fata) iar proiectoarele sunt cele din bara de jos ai se folosesc pentru ceata funda?