| gtr2rr3 a întrebat:

Care e diferenta intre HONDA NSX si ACURA NSX?

3 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Nici una.
Așa cum Opel se vinde în unele țări cu numele de Vauxhall, Dacia sub numele de Renault și Honda se vinde sub numele de Acura, mai ales în SUA.

| AleCSanDruCF a răspuns:

Nu cred ca este nici o diferenta doar ca Honda NSX, a fost produsa intre anii 1990 si 2005 cred, iar Acura NSX este o continuare a acelui proiect, daca nu ma insel chiar acum recent au scos un prototip.

| AleCSanDruCF a răspuns:

Din cate stiu eu nu e nici o diferenta, doar ca Honda NSX s-a fabricat pana in 2005 cred iar Acura este o continuare a acelui model, acesta evoluand mult, chiar acum recet au scos un prototip cei de la Acura.