| anonim_4396 a întrebat:

Care este cea mai buna marca germana de masini?

41 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Mercedes.
Pa, pa.

Răspuns utilizator avertizat
| mariobros a răspuns:

BMW, cu toate ca sunt fan Mercedes de mic copil, dar Mercedes a inceput sa-si deterioreze calitatea dupa anul 2002, mai exact de cand a inceput practic sa `abuzeze` de sisteme computerizate, si aici nu ma refer la cele care cresc comfortul, ci la cele care tin de gestiunea functionarii motorului, plus ca au inceput sa faca diferite componente in tari de lumea a treia si sa le asambleze in Germania. BMW are o calitate superioara marii majoritati a automobilelor, cred ca Audi si japonezii se pot clasa pe acelasi podium cu BMW.

| Brotacelu a răspuns:

Clasamentu` personal este cam asa:
1.BMW
2. Audi
3. Mercedes

| cristim24 a răspuns:

Lexus

| Bacemi a răspuns:

Eu consider Mercedes cea mai buna. Insa nici BMW sau AUDI nu sunt de ignorat.

| shineofblood a răspuns:

Volkswagen eu zic ca e buna si e si destul de accesibila ca si pret.

| helena09 a răspuns:

Buna, eu sunt in Germania si cred ca BMW este cea mai buna masina, insa Audi si VW nu sunt departe de BMW.Aceste 3 marci sunt cele mai des cumparate de nemti si sosele sunt pline de ele.

| onelove a răspuns:

Germania e o tara cu multe branduri auto, enumer cateva: BMW, Mercedes, Audi, VW, Opel. Discutia despre cea mai buna marca poate continua la nesfarsit.
Top 3 e clar ca sunt BMW, Audi si Mercedes.

Important e ce ofera fiecare, sau mai bine zis care sunt caracteristicile lor de baza.

Avem asa:

BMW:
- se stie ca este o marca sportiva si mizeaza foarte mult pe performantele sport ale motorului, si pana acum cativa ani nu puneau accent pe calitatea si designul interior sau pe confort.

Mercedes:
- calitatea interiorului si confortul predomina si la fel pana acum cativa ani nu au pus asa mult accent pe sportivitate cat pe tinuta de drum si placerea de a conduce confortabil

Audi:
- ei au incercat sa acapareze cat mai multi clienti de BMW si Mercedes si astfel au incercat sa ofere un confort sporit si un design interior foarte bun dar in acelasi timp au creat si motoare performante, reusind sa faca dintr-un motor diesel un competitor adevarat pentru un motor pe benzina.

Toate aceste caracteristici erau valabile pana acum cativa ani, dar deja toate cele trei marci ofera atat sportivitate si motoare de calitate, confort sporit la interior si designuri ireprosabile, de notat la fiecare marca zic eu ar fi modelel: X6 si noul seria 7 de la BMW, noul A6 si A8 de la Audi, si E classe si CL de la Mercedes.

Deci oricare dintre modele noi de la cele 3 branduri sunt bune. Insa de apreciat este faptul ca Audi a reusit sa urce in topul vanzarilor de pe pozitii codase sau mijlocii in ani 80-90 pana pe primele 3 locuri chiar primul in unele cazuri in zilele noastre si continua sa aiba un viitor promitator fiind brandul de la care se asteapta cele mai multe pe viitor.

leonardk
| leonardk a răspuns:

Am "furat' un link de la o intrebare a lui adriana_sw33ty si va scot din impas in a decide care-i cea mai buna marca germana de masini - se numeste Wopel - urmariti filmuletul, ca aici au si romanii un cuvant de spus in industria germana de masini:
http://www.youtube.com/watch?v=HbiPSFBADFw&feature=related

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Pentru mine Volkswagen, posed o asemenea masina si sunt extrem de multumita de raportul calitate -pret, consum...

Stefan
| Stefan a răspuns:

Cea mai renumita si cea mai buna marca de masini germane cred ca este Mercedes.

| emoboy a răspuns:

Mercedes in primul rand dupa aia Audi apoi BMW stiu sigur ca BMW sa clasificat pe locul 3.

| ciumpalaku a răspuns:

Mercedes-placerea de a conduce

| jocnecurat a răspuns:

Volksvagin zic eu dar depinde la ce te referi la CEA MAI BUNA.cam toate sunt la fel. unele modele din unii ani au probleme altele sunt ok.detzin un service auto in Chicago si crede-ma le-am vazut pe toate.

| sergiu2525 a răspuns:

Ce maaaa? porsche este.la gunoi cu mercedes, bmw si opel.huaaaaa!laughing

| rhytmiser a răspuns:

Clar Porsche.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mercedes, logan

| florinel_8849 a răspuns:

Bmw ww

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Opel

| opelman a răspuns:

Ba un lucru va pot spune opelu mai bun ca vw iar topu il conduce bmw urmat de mercedes si audi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cea mai buna marca germana este MERCEDESUL

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bmw

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Renault

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Audi

| cornel a răspuns:

Volkswagen

audi

bmwhappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mercedes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dupa parerea mea, Audi este cea mai echilibrata masina.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mariobros
te contrazic.bmw abuzeaza mult mai mult de sisteme copiuterizate.gandestete ca la bmw ca sa pornesti aerul conditionat ...trb sa stai cu carticica dupa tine...
Eu zic ca mercedesurile sunt cele mai bune...mai laes. cele noi, au faruri cu inflarosu, nici macar bugatti nu are asa ceva si costa un 1 500 000 de euro