| MihaiN1 a întrebat:

Care este cea mai rapida masina din lume?
E cumva Mercedes SLR McLaren, daca nu care e?

25 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Bugatti Veyron EB edition. E o masina urata dar atinge peste 400 de km/h.

Apache
| Apache a răspuns:

Nu...este bugati veyron ss!

| condreavaly a răspuns:

Porsche 9ff GT9 445 km/h e putin mai tare decat bugati veyron super sport

| Niculescu007 a răspuns:

Maxximus G-Force atinge 0-100km/h în 2.1 secunde şi 0-160 în 4, 5 secunde. Când este folosit la capacitate maximă, maşina îşi va consuma tot combustibilul în doar 9 minute.

V8 biturbo din aluminiu de 7.0 litri => 1600 de cp

big grin

| LeMotán a răspuns:

Topul celor mai rapide masini din lume nu s-a schimbat din 2008.
Clasamentul este urmatorul:
1. SSC Ultimate Aero; 411, 2 km/h, 0-100 in 2.7 secunde
2. Bugatti Veyron; 404, 7 km/h, 0-100 in 2.5 secunde
3. Koenigsegg CCX; 400 km/h+, 0-100 in 3.2 secunde
4. Saleen S7 Twin-Turbo; 396, 8 km/h, 0-100 in 3.2 secunde
5. McLaren F1; 384 km/h, 0-100 in 3.2 secunde
6. Gumpert Apollo; 352 km/h, 0-100 in 2.7 secunde
7. Ascari A10; 352 km/h, 0-100 in 2.8 secunde
8. Ferrari Enzo; 347, 2 km/h, 0-100 in 3.2 secunde
9. Jaguar XJ 220; 347, 2 km/h, 0-100 in 4.0 secunde
10. Pagani Zonda F; 344 km/h, 0-100 in 3.5 secunde

| andreylarentiu a răspuns:

Maxximus G-Force are 1600 cp

| sanders a răspuns:

nu nici ss nu e nici lamborghni reventon nici slr mclaren nici maximus g-force nici thrust ssc(bine de fapt e cel mai rapid vehicul de uscat dar nu e o masina e ca sa zic asa format dintr-un cockpit si doua motoare de avio nu stiu decare)cea mai rapida masina e barabus tkr cu 435 km/h si 100 in doar 1, 67 sec.Connectvaly nu prea ai dreptate porsche 9ff gt9 nu prinde 445 prinde doar 411

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amice, lasa-i pe fanii Veyron sa latre;) Koenigsegg face legea! Priveste! http://www.youtube.com/watch?v=jPeveGmeYLk
Oh, man! Asta-i piesa de rezistenta;) Fanii Veyron pot sa se pise in alta toaleta :))

| ganton a răspuns:

Bugatti Veyron SuperSport ~427 km/h (de atat e capabila, dar din pacate varianta "street legal" e limitata la 400 si un picut).

| Ion a răspuns:

Cea mai rapida masina ii asta ThrustSSC cu 1223.657 km/h. daca nu ma crezi intra pe wikipedia http://en.wikipedia.org/wiki/Land_speed_record

| cudyu007 a răspuns:

Mah dupa c am citit eu era f1 tonguehappy mcllaren-ultongue acma sincer sa fiu nu stiu.si bugatti atinge 400 si ceva d km p ora

| JamesDeLa2 a răspuns:

Buggati Veyron Super Sport care atinge 431km/h

| cristizor a răspuns:

Stiam de veyron si un keonisegg(nu stiu cum se scrie ) care se apropie la viteza de el

| ionut2955 a răspuns:

Aero TT - 411. 76km/h!

| Killpro a răspuns:

Bugati Veyron este cea mai rapida masina din lumebig grin

| Killpro a răspuns:

Noi vorbim despre cea mai rapida masina din lume de pe strada Ion >Aia e masina super sonica... daca te-as vedea cu ia pe strada az zice ca este cea mai rapida masina din lume

| AndreiK_2212 a răspuns:

Cea mai rapida masina de serie din lume e Bugatti Veyron SS

| BildeilleR a răspuns:

Maxximus G-force

| Phenom07 a răspuns:

Cea mai rapida masina de pe planeta pana in prezent este Bugatti Veyron 16.4 Super Sport, cu o viteza maxima de 430 km/h ( record 434. 211km/h )

| 90ro a răspuns:

Bugati veyron super sport (431km/h)

| rizzo a răspuns:

Nu!

| vlad_9707 a răspuns:

Top 10:
1. Bugatti Veyron: 267 mph
2. SSC Ultimate Aero: 257 mph
3. Saleen S7 Twin-Turbo: 248 mph
4. Koenigsegg CCX: 245 mph
5. McLaren F1: 240 mph
6. Ferrari Enzo: 217 mph
7. Jaguar XJ220: 217 mph
8. Pagani Zonda F: 215 mph
9. Lamborghini Murcielago LP640: 211 mph
10. Porsche Carrera GT: 205 mph

| ALex_7378 a răspuns:

Cea mai rapida masina din lume este BloodHound proiectata de pritanici sa atinga viteza de 1600 km/h!

| ALex_7378 a răspuns:

Andrei bugatti veyron este cea mai rapida masina din lume facuta IN SERIE!

| masini1111 a răspuns:

Pe toate site-urile scrie ca bugati veyron este cea mai rapida masina dein lume deci ea este.