| 01GIF a întrebat:

Care este diferenta intre o cutie de viteze sport si una normala?

Răspuns Câştigător
| Minks a răspuns:

Cutia de viteze sport se refera la cutia cu rapoarte scurte, facute pentru acceleratie. Masina accelereaza mai usor dar viteza maxima atinsa de aceasta este mai mica. Gandeste-te la pinioanele de la bicicleta. happy

2 răspunsuri:
| FPI a răspuns:

Pai o cutie de viteze sport are rapoartele mult mai scurte, stiu ca te-am bagat in ceata mai tarelaughing adica schimba viteza mai rapid dar asta este le cutia manuala, la o cutie automata modul sport inseamna sa schimbe inainte de a "intra pe rosu" cum se zice in popor, majoritatea schimba la 6500-7000 rpm, sper cat i-am fost de ajutorhappy

| Claudiuitaliano a răspuns:

Pai aia sport schimbi mai rapid iar la cea normala mai greu