| Girly97 a întrebat:

Care este logica necesitatii unei adeverinte la reprogramarea la traseu ca am urmat 3 sedinte suplimentare de conducere daca de cele mai multe ori vom fi reprogramati peste vreo doua luni, perioada in care este necesar sa facem si mai multe ore de conducere?

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Tocmai pentru ca este necesar. Unii consideră ca nu e, puțin urmare sar cele 3 sedinte merg la incercare si astfel pierd degeaba timpul examinatorilor. Si al tau de altfel.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este minimul prevazut de legislatia rutiera (6 ore), tu poti sa faci mai multe ore de pregatire si nu este necesar si obligatoriu sa le faci imediat dupa ce te reprogramezi, le poti face cu putin timp de data la care te prezinti pentru proba practica.
Sunt necesare pentru a fi mai bine pregatita, ca sa promovezi proba.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Logica e ca daca ai picat traseul ai nevoie de pregatire in plus teoretic. Asa ca adevernta aia forteaza pe toti picati sa ia ore in plus nu doar sa se reprogrameze si atat

| Lioana a răspuns:

Birocratia nu are intotdeauna logica. Te conformezi si gata. Oricum nu poti modifica tu cerintele la inscriere.
Logica adeverinței e ca nu te poti duce in aceeasi stare de scolarizare ca atunci cand ai picat. Trebuie sa arati ca esti mai pregatita. Sunt prea putine 3 ore? E un minim necesar. Fiecare face cate are nevoie.

| Girly97 explică:

Ideea este că putem face aceste 3 ședințe, nu am nimic împotriva lor. Doar că de obicei te reprogramează peste vreo două luni.