| klauboss1 a întrebat:

Care este mai periculos un Scuter sau un Atv? Vreau explicatii

Răspuns Câştigător
| angel74dm a răspuns:

Ambele, aproape în mod egal, dar 51% e mai periculos un ATV, presupunând că e din ăla mare. Dacă te răstorni cu un ATV, ai "şanse" mai mari de rănire, deoarece este foarte greu şi, dacă vine peste tine, precis îţi rupe ceva... Cu scuterul, în schimb poţi prinde viteză mai mare, deci este mai priculos în acest sens...

8 răspunsuri:
| Mariussss14 a răspuns:

Nu e periculos nici unu daca soferul e bun

| WhiteMoth a răspuns:

Mai periculos e ala pe care nu stii sa-l conduci.

| Fllyyper a răspuns:

Cel ce il conduce...

| mihaicrab100 a răspuns:

Iti recomand un atv 2x4 am unul si este foarte bun..nu este foarte mare dar si daca cazi o sa ai rani dar iti recomand un atv pentru ca are 4 ROTI! la 2x4 cel mai important lucru este sa nu il accelerezi tare din prima si in curbe deloc! BFT

| klauboss1 explică (pentru mihaicrab100):

Mersi la asta ma gandeam si eu ca un 2x4 vreau sa imi cumpar

| klauboss1 explică (pentru mihaicrab100):

Da dc sa nu il accelerez tare din prima sau in curbe

| mihaicrab100 a răspuns (pentru klauboss1):

Pai daca vrei sa zbori poti sa accelerzi dar na dupa sa nu te supei pe mine si din prima sa te tii bine altfel funduletzul tau o sa il doara

| klauboss1 explică:

Oricum eu am mai condus un atv si un scuter de ex : Vreau sa imi cumpar un atv 2x4 nu cred ca este mai periculos decat un atv 4x4... Si cu un scuter ai mai multe sanse sa sa iti rupi o mana ceva