| Bruninhos a întrebat:

Care stiti cat este taxa de prima inmatriculare la un cielo din 2004 Euro 3 in acte...?
Am gasit unul din 2004 140k de km dotari full la 1.500 de euro dar nu stiu cat este taxa va rog sa imi spuneti

5 răspunsuri:
| ElShaarawy a răspuns:

E foarte simplu: http:// www.auto.ro/calculator-taxa-auto

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cam 600euro, daca are motorul ala de 1, 5

| Maioru a răspuns:

In jur de 4500 lei.Ca sa afli taxa de mediu ai nevoie de cateva date si anume:anul fabricatiei, data primei inmatriculari, emisia de co2 daca este trecuta in carte si in talon, daca nu la RAR costa 50 lei sa o treci, tip de motor si anume benzina sau diesel, capacitatea cilindrica si norma de poluare.Intri pe site-ul ANAF la calculatorul de taxa de mediu, completezi datele si afli raspunsul pe loc. Sper ca te-am ajutat.

| apple2014 a răspuns:

In jur de vreo 700 de euro cu totul. rar etc.

| apple2014 a răspuns:

In jur de vreo 700 de euro cu totul. rar etc. dar asteapta a zis ca pe 15 martie, masinile care au taxa platita si recuperata se poate circula cu ele si asa pe nmele tau happy. si iti iei masina, nu masina romaneasca, asa zic eu.