| GeorgeMihai a întrebat:

Cat antigel trebuie sa bag in opel corsa B.Trebuie sa amestec antigel cu ceva? Multumesc!

3 răspunsuri:
| FuriaGogoasei a răspuns:

Antigelul trebuie sa fie intre 40 si 60% combinat cu apa distilata.

| RaduMihaiRadu a răspuns:

In primul rand golesti toata apa din instalatie, dupa adaugi 50%apa si 50% antigel

| Cartofescu a răspuns:

Da ba, la corsa se baga antigel de ala pentru mafioti...nu conteaza ce masina ai, dar... dupa cum ti-au raspuns si ceilalti, baga cat poti, dar mai pune si niste "diluant"; acum ca vine iarna ai putea sa nu bagi(daca vrei sa faci o aroganta).